2010 YILI ETKİNLİKLERİ/ HABERLERİ

Daha önce duyurusu yapılan Promosyon çalışmamız başladı.Çocuk,genç ve yetişkin üyelerimiz arasından "Haftalık Ençok Kitap Okuyun"lara Kütüphanemiz kogosu baskılı T-Shirt ve Kupa bardak hediye edilmeye başlandı.Okuyan Kazanıyor...  Ödül Töreni 08.10.2010 tarihinde ve saat 14.50'de Sayın Valimiz İsa KÜÇÜK Sayın Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ ve Sayın Kaymakam  Ali Fuat ATİK ve Sayın İl Kültür ve Turizm Müdürü  İsmail AKMAN'ın katılımları ile gerçekleştirilecektirilmiştir.

Abdipaşa Beldesi ismi ve Ulus'lu tarihçi İbrahim Hamdi Efendi ile bağlantısı (?)   (Abdi Paşa 8, 11. sayfalar)  Link 1   
Link2 (İbrahim Hamdi Efendi Başlığına bakınız)

ANKARA'DAKİ ÜNLÜ ÇOCUK HASTANESİ KURUCUSU DR. SAMİ ULUS  KİMDİR VE ULUS İLÇESİ İLE BAĞLANTISI NEDİR, MERAK EDİYOR MUSUNUZ?

Hizmet Binası iyileştirme çalışmaları sürüyor.
Bina ön giriş alanı andezit taşı ile kaplandı.Ayrıca bina girişi Hava perdesi ile modernize edildi.

Bolu İl Halk Kütüphanesi'nden ziyaret.Kütüphane Müdürü Cemil Şahiner ile Kütüphaneci Kasım Bahtiyar kütüphanemizi ziyaret ettiler.18.06.2010 tarihinde gerçekleşen ziyarette , kurumsal faaliyetler hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çocuk Bölümünde iyileştirmeler devam ediyor.Yeni yaptırılan raf ve diğer aparatlarla artık kitapların teşhiri hem daha kolay hem kitaplara ulaşım daha pratik.

5-7 Mart 2010    Halk Kütüphaneleri  SAMSUN Bölge Semineri gerçekleştirildi. KATILAN İLLER:  Kastamonu, Sinop, Amasya, Çorum, Tokat, Ordu, Giresun,  Trabzon, Rize,Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Artvin, Ardahan, Kars,Bartın-Ulus         Fotoğrafları  Facebook sayfamızda görmek mümkündür.   Program ve Katılımcı listesi  
"Halk Kütüphanelerinde Hizmet Sunumu" 

Kültür ve Sanatevimiz içinde Sanat Köşesi Oluşturuldu.Konuyla ilgili resmi duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Kitap Ayraçları yaptırıldı.Okumanın değerine zevk katmak için  "Küçük" bir katkı da kütüphanemizden olsun istedik...Ayraç Resimleri.

Kütüphane mobilyaları ve yerleşim şeklimizi yeniden düzenledik.Daha  ergonomik mobilyalarla İlçe Halk kütüphanemiz modern bir kültür merkezine dönüştü.Yeni yerleşim düzeni ve diğer mobilya düzenlemeleri ile ilgili detayların fotoğrafları görülebilir.Düzenlemeler tam olarak  bitmiştir.

Kütüphanemiz için oluşturduğumuz Facebook grubumuza katılabilir,kitap isteklerinde bulunabilir ve yorumlarınzı yapabilirsiniz.


Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız ile Sayın Bartın Valimiz Kütüphanemizi Ziyaret etti.04.03.2009 Resimler