17-22 Kasım 2008     DÜNYA ÇOCUK KİTAPLARI HAFTASI.Binlerce çocuk kitabı  okuyucularını bekliyor.Hepsi yeni!Pırıl pırıl,cıvıl cıvıl!

10-16 Kasım 2008 Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Haftası nedeniyle düzenlenen "Atatürk Konulu Kitap,Cd,Dvd Tanıtım Sergisi.10-16 Kasım 2008 (yeni yayınlar/materyaller)Resimler için tıklayınız.

09-18 Ekim 2008 Alman Goethe-Institut(Ankara) ile  birlikte   planlanan "Kitaplar Sınırları Aşıyor" kitap sergimiz başarıyla gerçekleşti...Sergi fotoğrafları için tıklayınız.

29.08.2008 " Kütüphanemizde Kablosuz İnternet Erişim Hizmeti Başladı." (Wi-Fi)
Tüm kütüphanelerimizde kullanıcılarımıza ve vatandaşlara kablosuz internet erişim hizmeti verilmesi amacıyla TTNET AŞ. İle Genel Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol ile kütüphanemizde kurulum çalışmaları bitmiştir.Bu hizmet ile vatandaşlarımız kütüphanemizde cep telefonu ve bilgisayarları ile internete bağlanabileceklerdir.

28.07.2008  Zonguldak İl Halk Kütüphanesi Müdürü Sn. Müzeyyen Yeten Kütüphanemizi ziyaret etti.Yeten,kütüphanemizde incelemelerde bulunarak mesleki konularda fikir alış verişinde bulundu,yenilikler ve uygulamalarımız hakkında bilgi aldı.(resimler)

10.07.2008 Frankfurt Kitap Fuarı "Konuk Ülke Türkiye" kapsamında  kütüphanemizin tanıtımı yapılıyor.Tanıtımı yapılan kütüphanemize ait yazı Almanya'da yayınlanıyor...(Yazı.pdf)

30.06.2008 “Kitaplar sınırları aşıyor – Almanca'dan Türkçe'ye çevrilmiş çocuk ve gençlik kitapları“ adı altında Kütüphanemizde sergilenecektir.Kitapların listesi için tıklayınız!

19.06.2008. Bakanlığımızca Kütüphanemize Wi-Fi Erişim Noktası(access points) kurulacaktır.Böylece mevcut İnternet Erişim Hizmetinin kalitesinin daha da yükselmesi ve yaygınlaşması planlanmaktadır.

31.05.2008 .Kütüphanemiz Yetişkin Salonu,Çocuk ve Gençlik Bölümü ile Gösteri Salonu mobilyaları yeniden düzenlendi.Ergonomik tasarım ürünü mobilyalarımız ve düzenlemelerimizle artık Kütüphane iç mekanı daha zevkli hale geldi.

“2008 En İyi Halkla İlişkiler Uygulayan Kütüphane Ödülü”
Kütüphanemiz, 44.Kütüphane Haftası Kapsamında Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Merkezi “Halkla İlişkiler Grubu”nca yapılan değerlendirme sonucu “En İyi Halkla İlişkiler Uygulayan Kütüphane” seçilmiştir.

VALİLİĞİMİZDEN KÜTÜPHANE YÖNETİMİNE TAKDİRNAME
Üstün gayret ve başarıları çalışmalar nedeniyle Kütüphane Yönetimine  İlimiz Valisi İsa KÜÇÜK tarafından takdirname verildi.23.11.2007.